Cassandra mówi o oczekiwaniach fanów

12.07.2013r., Autor:

qasad

MSN UK rozmawiało z Cassandrą Clare o jej świecie budzącym się do życia. Cassandra opowiadała o najbardziej ekscytującej części kręcenia filmu, o skomplikowanej relacji romantycznych uwikłań Jace’a i Clary i o oczekiwaniach fanów wobec filmu.

Co było najbardziej ekscytującą częścią kręcenia zdjęć do filmu? Czy była jakaś scena z książki, której nie mogłaś doczekać się na wielkim ekranie?

Widok świata, który od tak dawna miałam w swojej głowie, był niesamowity. Plany filmowe, kostiumy, aktorzy… to było całkowicie surrealistyczne widzieć mój wymyślony świat powstający przede mną. I nie miałam żadnej konkretnej sceny, na którą bym czekała, ale byłam naprawdę podekscytowana tym, jak powstanie Instytut.

Historia Jace’a i Clary w książkach jest dość kontrowersyjna — martwiłaś się tym, jak zostanie przedstawiona na ekranie?

Jest kontrowersyjna? Uważam, że zakończenie pierwszej części jest szokujące, ale w trzeciej nie ma nic kontrowersyjnego. Co nie jest niczym niezwykłym w miłosnej historii: mają trudności i czasem te przeszkody mogą zahaczać o tabu, ponieważ miłość musi być zabroniona — w „Niezgodnej” czy w „Akademii Wampirów” występuje wątek miłosny pomiędzy nauczycielem i uczniem, Katniss ma zabić Peetę, Edward pragnie zjeść Bellę — myślę, że czytelnicy są przyzwyczajeni do idei przeszkody nie do pokonania w historiach miłosnych.

Kim bardziej chciałabyś być, Nocnym Łowcą czy Podziemnym?

Podziemnym. Mogą przyczaić się i wieść nieco normalne życie w niektórych przypadkach. Ostatecznie mogłabym być żołnierzem zabijającym demony przez około pół sekundy! Prawdopodobnie chciałabym być czarownikiem, ponieważ wtedy można żyć wiecznie bez picia krwi. Myślę, że krew by mi nie smakowała.

Czego fani książki mogą oczekiwać od filmu?

Nie widziałam jeszcze końcowej wersji, ale mogą oczekiwać filmu, który czyni fikcyjny świat, który kochamy prawdziwym i wspaniałym! Film nie będzie dokładnie taki sam jak książka, ponieważ film inaczej jako medium niż słowo pisane, ale myślę, że dostarczy nam sporo atrakcji. Uważam również, że aktorzy są idealni dla swoich ról i na pewno zdobędą serca fanów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Shadow Hunters
Shadow Hunters